Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Bursalı ailenin papağanı sosyal medyada ilgi odağı oldu Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Doğal kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Gezmek kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Okul kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Şayet kelimesi eş anlamlısı nedir? TDK Nasıl Yazılır? Doğa Dışı Nasıl Yazılır? TDK ile Doğa Dışı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Falan Filan Nasıl Yazılır? TDK ile Falan Filan Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Hamdetmek Nasıl Yazılır? TDK ile Hamdetmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kaçkınımsı Nasıl Yazılır? TDK ile Kaçkınımsı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kitapçı Nasıl Yazılır? TDK ile Kitapçı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Küçükken Nasıl Yazılır? TDK ile Küçükken Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Marangozluk Nasıl Yazılır? TDK ile Marangozluk Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Mizanpaj Nasıl Yazılır? TDK ile Mizanpaj Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Naldöken Nasıl Yazılır? TDK ile Naldöken Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Perdahçı Nasıl Yazılır? TDK ile Perdahçı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Prezantabl Nasıl Yazılır? TDK ile Prezantabl Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Rövanş Nasıl Yazılır? TDK ile Rövanş Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    RÖVANŞ NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Rövanş kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Rövanş nasıl yazılır? İşte, Rövanş kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    RÖVANŞ DOĞRU YAZILIŞI

    rövanş

    RÖVANŞ KELİMESİNİN ANLAMI

    Sporda veya oyunda yenilmiş olanın aynı rakiple oynadığı ikinci oyun anlamına gelir. Bu kelime genellikle revanş şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı rövanş şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Maçın rövanşını yapmak için sözleştiler.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • revanş
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa