Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon 'Kızılcık Şerbeti’nden merak uyandıran yeni tanıtım! Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Islah kelimesi eş anlamlısı nedir? TDK Nasıl Yazılır? Aritmetik Nasıl Yazılır? TDK ile Aritmetik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Ay Çekirdeği Nasıl Yazılır? TDK ile Ay Çekirdeği Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Basmayazı Nasıl Yazılır? TDK ile Basmayazı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Ceberut Nasıl Yazılır? TDK ile Ceberut Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Dargeçit Nasıl Yazılır? TDK ile Dargeçit Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Düstur Nasıl Yazılır? TDK ile Düstur Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Fecir Nasıl Yazılır? TDK ile Fecir Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Hümanistleşmek Nasıl Yazılır? TDK ile Hümanistleşmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? İyonyalılar Nasıl Yazılır? TDK ile İyonyalılar Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kara Boya Nasıl Yazılır? TDK ile Kara Boya Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Köşe Bucak Nasıl Yazılır? TDK ile Köşe Bucak Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Lüzumsuz Adam Nasıl Yazılır? TDK ile Lüzumsuz Adam Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Münhasır Nasıl Yazılır? TDK ile Münhasır Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Nükleoprotein Nasıl Yazılır? TDK ile Nükleoprotein Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Pansuman Nasıl Yazılır? TDK ile Pansuman Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Poliklinik Nasıl Yazılır? TDK ile Poliklinik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Rampacı Nasıl Yazılır? TDK ile Rampacı Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    RAMPACI NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Rampacı kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Rampacı nasıl yazılır? İşte, Rampacı kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    RAMPACI DOĞRU YAZILIŞI

    rampacı

    RAMPACI KELİMESİNİN ANLAMI

    Deniz savaşlarında, borda bordaya savaşıldığında karşı gemiden gelen saldırıları önleyen veya düşman gemisine atlayıp savaşan er anlamına gelir. Bu kelime genellikle ranpacı şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı rampacı şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Rampacılar gemimize ayak basarken kitaplarımı sandığıma koyup dışarı çıktım.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • ranpacı
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa