Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Hayatta kalma rehberi: İşte düşen bir asansörde yapmanız ve yapmamanız gerekenler Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Hal kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Tuhaf kelimesi eş anlamlısı nedir? TDK Nasıl Yazılır? Alenen Nasıl Yazılır? TDK ile Alenen Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Başeser Nasıl Yazılır? TDK ile Başeser Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Bursalılar Nasıl Yazılır? TDK ile Bursalılar Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Deri Altı Nasıl Yazılır? TDK ile Deri Altı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Eroinci Nasıl Yazılır? TDK ile Eroinci Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Gayrimakul Nasıl Yazılır? TDK ile Gayrimakul Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Hava Yolu Nasıl Yazılır? TDK ile Hava Yolu Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? İngiliz Anahtarı Nasıl Yazılır? TDK ile İngiliz Anahtarı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kara Yüzlü Nasıl Yazılır? TDK ile Kara Yüzlü Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kolajen Nasıl Yazılır? TDK ile Kolajen Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Maalmemnuniye Nasıl Yazılır? TDK ile Maalmemnuniye Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Muayyenlik Nasıl Yazılır? TDK ile Muayyenlik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Obua Nasıl Yazılır? TDK ile Obua Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    OBUA NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Obua kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Obua nasıl yazılır? İşte, Obua kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    OBUA DOĞRU YAZILIŞI

    obua

    OBUA KELİMESİNİN ANLAMI

    Orkestrada yer alan çift kamışlı, tahtadan yapılmış üflemeli çalgı anlamına gelir. Bu kelime genellikle obuğa şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı obua şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Obua, tarihi çok eski dönemlere kadar uzanan, üflemeli çalgılar grubunda yer alan bir enstrümandır.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • obuğa
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa