Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Güncel Kostarika'da denize girdi... Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Güney kelimesi eş anlamlısı nedir? TDK Nasıl Yazılır? Alzaymır Nasıl Yazılır? TDK ile Alzaymır Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Artvinli Nasıl Yazılır? TDK ile Artvinli Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Arıtımevi Nasıl Yazılır? TDK ile Arıtımevi Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Başkomutan Nasıl Yazılır? TDK ile Başkomutan Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Boşvermişlik Nasıl Yazılır? TDK ile Boşvermişlik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Binbir Nasıl Yazılır? TDK ile Binbir Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Cambazhane Nasıl Yazılır? TDK ile Cambazhane Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Doğrultabilmek Nasıl Yazılır? TDK ile Doğrultabilmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Evelallah Nasıl Yazılır? TDK ile Evelallah Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Gelgeççi Nasıl Yazılır? TDK ile Gelgeççi Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Hünkarbeğendi Nasıl Yazılır? TDK ile Hünkarbeğendi Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? İz Düşümü Nasıl Yazılır? TDK ile İz Düşümü Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kara Delik Nasıl Yazılır? TDK ile Kara Delik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kediayağı Nasıl Yazılır? TDK ile Kediayağı Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Köşe Bucak Kaçmak (Veya Saklanmak) Nasıl Yazılır? TDK ile Köşe Bucak Kaçmak (Veya Saklanmak) Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Lüzumsuzca Nasıl Yazılır? TDK ile Lüzumsuzca Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    LÜZUMSUZCA NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Lüzumsuzca kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Lüzumsuzca nasıl yazılır? İşte, Lüzumsuzca kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    LÜZUMSUZCA DOĞRU YAZILIŞI

    lüzumsuzca

    LÜZUMSUZCA KELİMESİNİN ANLAMI

    Gereksiz olarak anlamına gelir. Bu kelime genellikle luzumsuzca şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı lüzumsuzca şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    “Yürek çarpıntıları içinde bulunduğumu biliyorum ama duymuyorum, kendimi hatta lüzumsuzca uyuşmuş sanmaktayım.” – Refik Halit Karay

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • luzumsuzca
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa