Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    TDK Nasıl Yazılır? Kuvayımilliye Nasıl Yazılır? TDK ile Kuvayımilliye Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    KUVAYIMİLLİYE NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Kuvayımilliye kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Kuvayımilliye nasıl yazılır? İşte, Kuvayımilliye kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    KUVAYIMİLLİYE DOĞRU YAZILIŞI

    kuvayımilliye

    KUVAYIMİLLİYE KELİMESİNİN ANLAMI

    Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Yunanların İzmir’i işgal etmeleri ve Anadolu’da ilerlemeleri üzerine kurulan ve onlara karşı savaşan milli teşkilat anlamına gelir. Bu kelime genellikle Kuvayı milliye şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı Kuvayımilliye şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    Kuvayımilliye, düzenli ordu kurulana kadar bölgesel olarak işgalci devletlere ya da azınlıklara karşı vatanı savunan silahlı gruplardı.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • Kuvayı milliye
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa