Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem TUS sonuçları son dakika açıklandı! ÖSYM ile TUS sınav sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Çare kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Fark kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Ödün kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Suni kelimesi eş anlamlısı nedir? İslam Ansiklopedisi Esbâb-I Nüzûl nedir? TDK Nasıl Yazılır? Anlamlandırma Nasıl Yazılır? TDK ile Anlamlandırma Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Bir Arada Nasıl Yazılır? TDK ile Bir Arada Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Bölük Pörçük Nasıl Yazılır? TDK ile Bölük Pörçük Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Dedikoducu Nasıl Yazılır? TDK ile Dedikoducu Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Düzce Nasıl Yazılır? TDK ile Düzce Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Farmakolog Nasıl Yazılır? TDK ile Farmakolog Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Hint Medeniyeti Nasıl Yazılır? TDK ile Hint Medeniyeti Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? İstiane Nasıl Yazılır? TDK ile İstiane Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kanaat Etmek Nasıl Yazılır? TDK ile Kanaat Etmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Kaydolmak Nasıl Yazılır? TDK ile Kaydolmak Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Konu Komşu Nasıl Yazılır? TDK ile Konu Komşu Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    KONU KOMŞU NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Konu Komşu kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Konu Komşu nasıl yazılır? İşte, Konu Komşu kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    KONU KOMŞU DOĞRU YAZILIŞI

    konu komşu

    KONU KOMŞU KELİMESİNİN ANLAMI

    Bütün komşular, birbirine yakın yerde oturan kimseler anlamına gelir. Bu kelime genellikle konukomşu, komu komşu şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı konu komşu şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    "Şimdi konu komşu camların gerisinde / Hep onu seyrediyor" -B. Necatigil.

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • konukomşu
    • komu komşu
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa