Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin 'Bir Cumhuriyet Şarkısı'ndan ilk fotoğraflar Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Ebat kelimesi eş anlamlısı nedir? Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü Talih kelimesi eş anlamlısı nedir? TDK Nasıl Yazılır? Arap Sabunu Nasıl Yazılır? TDK ile Arap Sabunu Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Açıkgöz Nasıl Yazılır? TDK ile Açıkgöz Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Ayçalar Nasıl Yazılır? TDK ile Ayçalar Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Binnetice Nasıl Yazılır? TDK ile Binnetice Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Biyofizik Nasıl Yazılır? TDK ile Biyofizik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Cemetmek Nasıl Yazılır? TDK ile Cemetmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Denizibiği Nasıl Yazılır? TDK ile Denizibiği Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Elektrik Nasıl Yazılır? TDK ile Elektrik Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Francalacılık Nasıl Yazılır? TDK ile Francalacılık Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Gradosu Düşmek Nasıl Yazılır? TDK ile Gradosu Düşmek Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Günü Gününe Nasıl Yazılır? TDK ile Günü Gününe Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? İadesiz Nasıl Yazılır? TDK ile İadesiz Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Karakaş Nasıl Yazılır? TDK ile Karakaş Doğru Yazılışı Nedir? TDK Nasıl Yazılır? Keyfiyet Nasıl Yazılır? TDK ile Keyfiyet Doğru Yazılışı Nedir?

    Türkçe, kelime sayısı açısından en zengin dillerin başında gelir. Türkçede bu kadar çok kelime yer alırken bu kelimelerin doğru yazımları da zaman zaman karıştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Zira, bazı bitişik sanılan kelimeler ayrı; bazı ayrı sanılan kelimeler ise bitişik yazılmaktadır. Durum böyle olunca, kelimelerin doğru kullanımını hakkında bilgi sahibi olmak da önem arz eder.

    KEYFİYET NASIL YAZILIR?

    Kelime, yani sözcük açısından oldukça zengin bir dil olan Türkçede, birçok bitişik ya da ayrı yazılan kelime bulunur. Keyfiyet kelimesinin doğru yazımı da bu noktada merak edilmektedir. Peki, Keyfiyet nasıl yazılır? İşte, Keyfiyet kelimesinin doğru yazımı ile ilgili detaylar…

    KEYFİYET DOĞRU YAZILIŞI

    keyfiyet

    KEYFİYET KELİMESİNİN ANLAMI

    Nitelik, durum anlamına gelir. Bu kelime genellikle keyfiyyet şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı keyfiyet şeklinde olmalıdır.

    CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIM ÖRNEĞİ

    “Böyle bir keyfiyet vukuunda, akıbetiniz mutlaka ölüm olacaktır.” – Attila İlhan

    YANLIŞ YAZIM ÖRNEKLERİ

    • keyfiyyet
    Yazı Boyutu
    Habertürk Anasayfa