Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Esin Övet Bu kez karşımızda daha fit ve yenilenen espriler ile Ata var

    "Ata Demirer Gazinosu"nu önceki gün bir kez de Zorlu sahnesinde izledim ve yine yeniden "Ata sen nasıl bir adamsın. Yok artık, bu nasıl bir ses? Bu şarkıyı da söyleyemezsin adam!!! Bu kadar yetenek bir insana fazla. Bak yine esprileri aklımda kalmadı. Of adama her şey mi yakışır!!!" diye sayıklarken buldum kendimi.

    En son "Ata Demirer Gazinosu"nu 2016'da izleyip yazmışım. O dönemde Ata'nın sesi, sahnesi hakkında beğenilerimi de uzun uzun anlatmışım. Yine aynen ve daha fazla bir şekilde cümle kurmak istiyorum bu konuda çünkü adam aşırı yetenekli. Bakın başarılı tamam, evet ona laf yok. Ama Ata aşırı yetenekli. O yüzden ne yazsam hangi cümleyi kursam yavan kalacak, kalıyor da. Keza adam gerçekten çok yetenekli. Ve Ata Demirer, Metin Akpınar yeteneğinde usta koltuğuna çoktan kurulmuş da bize çaktırmıyor. Bizlerin artık bunu rahatlıkla dile getirmesi gerek. Yetenekli insanlarımızı, değerlerimizi alkışlayıp onları sunmaktan çekinmemeliyiz. Daha fazlasını da dile getirmeliyiz hatta. Çünkü son yıllarda böyle ciddi bir alt yapıya sahip, kıvrak zeka ile döktüren insan sayısı çok az ve Ata Demirer döktürüyor. Çok zor bir şey de yapıyor üstelik; insan güldürüyor.

    O mimikler, hareketler... Her hikayeyi ustaca anlatması, yaşaması, yaşatması... İtalyanca'dan girip, Yunanca'dan çıkması. Roman havasından tutturup Türk Sanat Müziği'nden dem vurması. Of ki ne of..

    Gerçekten böyle bir yetenek insan ayarını bozar!!! O derece yeteneği oturmuş ve üst sıralara ilerlemiş.

    Şimdi bazıları, "Ne övdün" diyebilir. Haklılar çünkü; son yıllarda o kadar yersiz insan alkışlandı ki, bu memlekette sap ile saman birbirine karıştı. Değerlendirmeleriniz de, kafanız da karışmış olabilir. Yeni nesil dünyadan bi haber falan ilerliyor ama ayarlarınızı yerine getirin ve hak eden kişiye hakkını verin. Çünkü Ata Demirer alkışı sonuna kadar hak eden insanların en başında geliyor.

    Adam sahnede iki saatten fazla şarkı söyledi, espri yaptı, hiç durmadan güldürdü, eğlendirdi. Ve en önemlisi yüzümüzü güldürdü. O kadar zor bir iş yapıyor ki, milyonların karşısına çıkıp hele ki, son yıllarda zor geçen günlerde insanları güldürmeye, eğlendirmeye ve iki saat tüm dertleri az da olsa unutturmaya çalışması gerçekten uzun saatler alkışı hak ediyor.

    Helal Ata gerçekten helal.

    Uzun yıllardır yaptığın "Ata Demirer Gazinosu"nu ilk günkü lezzet ile bize izlettiğin için.

    ***

    Ata Demirer Gazinosu ardından

    -Ata Demirer ilk Beşiktaş Kültür Merkezi'nde başladığı "Ata Demirer Gazinosu"nu 3 yıl aradan sonra bu kez de Zorlu PSM büyük sahnesinde daha büyük çoğunluk karşısında sahneliyor.

    -Diğer "Ata Demirer Gazinosu"ndan farkları; esprileri, eklenen yeni şarkıları, farklı hikayeleri.

    -Ve tabii en büyük fark Ata Demirer'in fit hali.

    -Ata Demirer "Babalar" diye hitap ettiği Taşkın Sabah ve orkestrası ile devam ediyor.

    -Beşiktaş Kültür Merkezi'nin organize ettiği Ata Demirer gösterilere Zorlu İstanbul sahnesi dışında Bostancı Gösteri Merkezi ve Ankara'da da devam edecek.

    -Geçmiş "Ata Demirer Gazinosu"nda vermeye çalıştığı kilolarından ve diyetisyenlerle olan hikayelerini anlatıyordu. Şimdi ulaştığı fit görüntüsünde haklı gururunu anlatıyor.

    -Üç beş kendinden özel anıyı da anlatmıyor değil.

    -Hatta kariyer yolculuğundan kırdığı potlara, verdiği yanlış kararlar sonucunda yaşadıklarını da.

    ***

    Ata ve fitliği

    Ata Demirer'i çıktığı ilk günden bu yana takip eden biri olarak şunu çok net söyleyebilirim ki;

    -Bu kez karşımızda daha fit bir Ata var.

    -Ve Ata bunun çok farkında.

    -Üstelik fit ve yakışıklı bir Ata Demirer de izliyorsunuz.

    -Kilolu halleri dahi her dönem kadınların ilgi odağı olduğunu bildiğim Ata bu dönemden sonra kadınlardan zor kurtulur benden söylemesi.

    ***

    Köfn ve Selami Şahin

    "Selami Şahin Şarkıları" projesinin ikinci albümü çıkmak üzere. Ama öncesinde Köfn ikilisinin single çalışması geldi. Yaptıkları şarkıları ile son yılların yükselen ikilisi olan Köfn, Selami ustanın "Sana Muhtacım" şarkısını elektronik pop altyapısıyla düzenledi. Yeni döneme uygun bir şekilde yeniden yorumladı.

    Köfn ve Selami Şahin ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. 500'ün üzerinde hit şarkısı olan Selami Şahin'in hem belgeseli hem de hayatını anlatan filmi geliyormuş. Oğlu Lider Şahin yönetiminde.

    Bakın ustalar yaşarken en doğru şekilde hayat hikayeleri en güvendikleri kişilere emanet etmeliler. Etmeliler ki, sonrası hayatlarını kaybettikten sonra çekilen filmler aileleri rahatsız ediyor.

    Lider mevzuyu ele almış en doğru şekilde yansıtacak.

    Ben de merakla bekliyorum o unutulmaz şarkılar ve hikayelerini...