Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yerel Haberler Muğla Haberleri

    KOVANLARIN BULUNDUĞU ALAN GÖRÜNTÜLENDİ

    Marmaris yangınının ardından yürütülen incelemeler sonucu bölgede arıcılık yapan ve gözaltına alınan M.Y.'ye (85) ait arı kovanlarının bulunduğu alan, DHA ekibi tarafından görüntülendi. Arıcı M.Y.'nin kovanların hemen önünde yaktığı közlerin, önce arı kovanlarını tutuşturduğu, kovanlardaki alevlerin de arkadaki ormana sıçradığı belirtildi. Kovanlardan 3'ünün de yandığı görüldü.

    7 PERSONEL VE 2 KİŞİ, DUMANDAN ETKİLENDİ

    İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı da orman yangınından 7 personel ile 2 kişinin etkilendiğini açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Orman yangınına müdahale çalışmaları Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 14 uçak, 36 helikopter, 398 araç ve 1597 personel ile sürdürülmektedir. Yangından 7 personel ve 2 vatandaş etkilenmiş olup, tedavileri tamamlanarak taburcu edilmiştir" denildi.

    YANGINDAN KAÇAN DOMUZLAR OTELE GİRDİ

    Öte yandan yangından hayvanlar da etkilendi. Orman yangınından kaçan 7'si yavru 14 domuz, Yalancıboğaz'daki otelin sınırlarına girdi. Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, domuzların beslenebilmesi için alana ekmek bıraktı. Domuzların otel bölgesinden ayrılmaması dikkat çekti.Cavit AKGÜNDavut CAN/ MUĞLA, (DHA) DHA-Genel Türkiye-Muğla / Marmaris Cavit AKGÜNDavut CAN

    2022-09-22 12:39:05

    Tüm Yerel Haberler
    Muğla İlçeleri
    Tüm Muğla Haberleri
     Muğla

    Muğla

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa