NİHAT ULUDAĞ - Gökay USANMAZ  / HABERTÜRK

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracı kurşunlandı. Saldırının, Hadımköy yakınlarında Sancak’ın aracının seyir halindeyken gerçekleştiği bildirildi. İş adamı Ethem Sancak’ın yeğeni olan Murat Sancak’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

SALDIRI NASIL DÜZENLENDİ?


Saldırganlar araçlarıyla, Murat Sancak, şoförü ve korumasının olduğu araca, arkadan çarptı. Sancak'ın şoförü aracı kenara çekti. Bunun üzerine 2 maskeli saldırgan araçlarından inmeden, Murat Sancak'ın aracına 21 kurşun sıktıktan sonra olay yerinden kaçtı. Saldırı düzenleyen aracın plakası alınamazken, volkswagen Passat marka bir otomobil olduğu tespit edildi.

Murat Sancak’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Star Gazetesi’nin Basın Ekspres Yolu üzerindeki merkez binasının bahçe duvarına 24 Temmuz’da parça tesirli bomba yerleştirilmiş, bomba uzmanları tarafından patlatılarak etkisiz hale getirilmişti.STAR MEDYA GRUBU'NDAN AÇIKLAMA

“KAMUOYUNA DUYURU

Star Medya Grubu’na yönelik son dönemde sistemli bir şekilde yapılan “hedef gösterme çabaları” bir kez daha “meyvesini verdi”.Geçen ay Star Medya Grubu ‘na bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine bomba bırakan teröristler bu kez Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ı hedef aldı.

Evinden Star Medya Grubu’na gelirken maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına maruz kalan Star Medya Grubu başkanı Murat Sancak saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Makam aracına önce çarparak durdurmaya çalışan teröristler ardından aracı çapraz ateşe tutarak hedeflerine ulaşmak istedi.  Koruması ve şoförünün karşılık vermesi üzerine olay yerinden kaçan teröristlerin aranmasına devam ediliyor.

Uzmanlar, saldırının sadece korkutmak amacıyla değil, araca yönelik onlarca kurşun ve bu kurşunların özellikle makam tarafına sıkılması nedeniyle amacın direk öldürmek olduğunu belirtiyor.
Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzeninde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya’yı bomba ile, suikast tertiplemekle susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Terör grupları hedeflerine bomba ile kurşun ile ulaşmak isterken, onları “motive” etmek adına,  24 Televizyonu ve Star Gazetesi’ni açıkça hedef gösteren siyasi parti liderleri, onların uzantısı medya kuruluşları ve ruhunu satan bazı aydınlara da bir çift sözümüz var.Türkiye’nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında Star Medya Grubu’nu bulacaktır.  Ne bomba ne kurşunlar ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır.

Star Medya Grubu yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın ifadesiyle “Bunca vatan evladı şehit olurken bizim canımızın ne önemi var” cümlesiyle Star Medya çalışanları olarak bu tehditlerin bizi yıldıramayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Star Medya Grubu” 

ETHEM SANCAK'TAN SİLAHLI SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Murat Sancak'ın aracına yapılan silahlı saldırının ardından açıklama yaptı.

Sancak şunları söyledi: 

"HEMEN HABER VERDİLER"
"Ben şehir dışındayım. Evden çıkınca suikaste uğrayıp bana haber verdiler hemen gelişmeleri. Murat Beyi aradım.  Bir araba, Passat bir araba çarpmış bunlara. Kaza yapıp durdurmak için. Bizimkiler tedbirliler zaten. Kaç zamandır bu tehditlere maruzuz. İnmişler arabadan, daha sonra kurşun yağmuru başlamış. Murat Bey detaylı bir şekilde anlattı.

"BİR TANE KORUMASI VAR"

Hadımköy'de Fatih Üniversitesi'nin önünde karşı taraf ateşe başlamış. Bunlar da arabanın arkasına saklanmışlar. Korumaları cevap vermiş ve bunlar karşılık görünce kaçmışlar. Murat Sancak'ın bir tane koruması var. Her yerden geliyor tehditler, terör örgütlerinden geliyor. Maalesef bazı basın mensuplarından geliyor. Sürekli köşelerinde bizi hedef gösteren bizi çeşitli vesilelerle suçlayan bir dizi maalesef medya mensubu var. Dört bir yandan saldırı altındayız. Biz bu memleketin çıkarlarını savunuyoruz. Biz bu milletin liderini savunuyoruz. Savunacağız, arkasındayız. Bu vatana operasyon yaptırtmayacağız. Basın olarak bu ülkeyi savunacağız."

Sancak, "Ek koruma talep ettiniz mi" sorusu üzerine ise şunları söyledi: 
"Güvenlik kuvvetlerimiz gereğini yapıyorlar zaten. Herkesi korumaya çalıştıkları gibi bizi de korumaya çalışıyorlar. Bu aslında topyekûn bir milli mücadele. Görüyorsunuz daha birkaç saat önce Pervari’de 8 vatan evladını şehit ettiler."

SİLAHLI SALDIRIYA TEPKİLER

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner:

"Bu basit bir terör olayı değil, siyasi boyutu olan bir dizayn çabası bu. Ben de Star Gazetesi'nin bir yazarıyım. Medya mensuplarına yapılmış saldırıyı kınıyorum. Bu bir gözdağı değil. Zırhlı araç olmasaydı belki bugün başka türlü konuşacaktık. 21 kurşun, bu bir suikast girişimi. Bomba patlamış olsaydı vahim bir tablo ortaya çıkacaktı.Figen Yüksekdağ çıkıp bunu eleştirebilecek mi acaba? Terör örgütüne sırtını yaslamaya devam ediyor."

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak:

“Murat beyle görüştüm, olayı anlattı. Kendisinin ilk söylediği şey şu ‘bizi yıldırmaya çalışıyorlar, ama yılmadığımızı görecekler’ gibi bir ifade kullandı.Ben bu tür saldırılara çok da şaşırmıyorum. Sonuçta terörist teröristliğini yapıyor. Fakat bunun dışında geriye kalan unsurlara baktığımız zaman, diğer medya kuruluşlarının büyük bir kesiminde en ufak bir hassasiyet göremiyoruz. 2015 Türkiye'sinde saldırıyı terörü kime yönelik olduğuna göre değerlendireceksek hala o zaman ülke adına çok üzücü bir noktadayız. Merkez medya, paralel medya, bu haberleri bir trafik kazası haberi gibi veriyorlar. El altından teşvik edici biçimde veriyorlar. Çok üzücü bir şey bu.

Demokratik Türkiye'de bu tür saldırılar, belli bir siyasi kesim bu saldırıları başından beri sürekli olarak tahrik etmekte, yönlendirmekte, Star medya Grubunu hedef göstermekte. Bunlar alenen devam ediyor.”

YALÇIN AKDAOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan saldırıya ilişkin, "Bu tür saldırılar aynı şeyi hedeflemektedir. Saldırıların hedefi Türkiye'nin bütünlüğüdür, demokrasimizdir. Kınıyorum. Birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Ümit ederiz bu olaydan sonra medya bütün olarak olayı kınar." dedi.

BAŞBAKAN'DAN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Sancak ile telefonda görüştü.

Davutoğlu'nun görüşmede saldırıyla ilgili bilgi aldığı Murat Sancak'a geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

Başbakan Davutoğlu'nun bundan sonrası için de her türlü güvenlik önleminin alınması için gerekli talimatı verdiğini söylediği ifade edildi.

ADALET BAKANI'NDAN KINAMA!

Adalet Bakanı Kenan İpek, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

İpek, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Yapılan terörist saldırıyı kınıyor ve lanetliyorum. Sayın Sancak'a ve tüm basın camiasına geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ SALDIRIYI KINADI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yapılan silahlı saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

“Türkiye’de giderek artan terör olayları gazetecileri ve medya kuruluşlarını da hedef alıyor. Son olarak Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yapılan silahlı saldırı Türkiye de barışı bozmak amacını taşımaktadır. Karanlık güçler yine işbaşındadır. Bu terör eylemini kınıyor ve lanetliyoruz. Star Medya Grubu’na geçmiş olsun diyoruz. Faillerin en kısa sürede bulunmasını bekliyoruz. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak bu tür saldırıların her zaman karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.” 
 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(7)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!