Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    BURSA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) uygulamaları kapsamında ücretsiz yemek hizmetinden Bursa’da 29 bin 654 öğrencinin faydalandığı bildirildi.

    Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, MEB öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla onları desteklemeye devam ediyor.

    Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkanına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda proje, kararlı bir şekilde uygulanıyor.

    Bakanlık, bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985'e çıkardı.

    Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, her konuda öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

    "Kentimizde 29 bin 654 öğrencimiz ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor. Bu sayının hızla daha yukarı çıkması için çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin faydalandığı ücretsiz yemek imkanı kapsamında meslek liselerimizin de bu süreçte görev alması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Meslek liselerimizde, döner sermaye kapsamında öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ürünler, beslenme desteği olarak öğrencilerimize ücretsiz sunuluyor. Öğrencilerimize ücretsiz yemek imkanının sağlanması noktasında başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak üzere emeği geçenlere öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum."

    Tüm Yerel Haberler
    Bursa İlçeleri
    Tüm Bursa Haberleri
     Bursa

    Bursa

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa