Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yerel Haberler Antalya Haberleri

    ANTALYA (AA) - Antalya'da düzenlenen 2022 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'na üçüncü gün yapılan müsabakalarla devam edildi.

    Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde organize edilen şampiyonada, 46 ülkeden binin üzerinde sporcu mücadele ediyor.

    Türkiye'nin 196 sporcuyla katıldığı şampiyonada, Rusya'dan 77, Polonya'dan 49, Azerbaycan'dan 40, Fransa'dan 37, Ukrayna'dan 34, Belçika'dan 33, Romanya ve Ermenistan'dan 31'er sporcu madalya için yarışıyor.

    Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oldukça önemli bir organizasyon olduğunu ve ülkelerinde derece yapan sporcuların şampiyonada mücadele ettiğini belirtti.

    İlk günkü açılışı heyecanının yerini yarışma heyecanına bıraktığını vurgulayan Tulay, şunları kaydetti:

    "Herkes son derece motive olmuş durumda. 46 ülkeden katılım var, binin üzerinde sporcu yarışıyor. Avrupa yaş grupları için bu bir rekor. Sporcuların yanı sıra aile ve kafilelerle birlikte 2 bin 500 kişiyi misafir ediyoruz. Ülkemizin misafirperverliği, Antalya'nın güzelliği herkesi cezbediyor. Yarışlarda herkes çok mutlu. Turizm kenti Antalya'ya hayran kaldılar."

    Tulay, 8-18 yaş grubunda sporcuların 2022 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda derece elde ettikten sonra başka uluslararası turnuvalarda yarışacağını aktardı.

    Şampiyona, 15 Kasım'da sona erecek.

    Tüm Yerel Haberler
    Antalya İlçeleri
    Tüm Antalya Haberleri
     Antalya

    Antalya

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa