Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yerel Haberler Antalya Haberleri

    ANTALYA (AA) - Antalya'da düzenlenen 1. Uluslararası Food Fest Gastronomi Festivali kapsamında kentin coğrafi işaretli ürünlerinden biri olan "Tavşan Yüreği" zeytininin hasadı yapıldı.

    Büyükşehir Belediyesince düzenlenen festival, çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festivalin ikinci gününde Zeytin Park'ta zeytin hasadı gerçekleştirildi.

    Etkinlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile ünlü şefler Rene Frank ve Jaime David Rodriguez, önce sunum yapılan Tavşan Yüreği zeytinin ve zeytinyağının tadına baktı ardından ağaçtan zeytin topladı.

    Başkan Böcek, festivale yerli ve yabancı çok sayıda kişinin yoğun ilgi gösterdiğini ve bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

    Zeytinin dört mevsim yaprak dökmeyen her zamanki yeşilliğiyle umudun simgesi olduğunu ifade eden Böcek, "Yetiştiriciliği milattan önce dört binli yıllara dayanan zeytin, tarihin en büyük tanıklarındandır. Asırlarca süren ömrü ve köklerinden tekrar doğan zeytin 'ölümsüz ağaç' kabul edilmiştir. Biz de her daim zeytin ağacına sahip çıkacağız." ifadesini kullandı.

    Hasadın hayırlı olması temennisinde bulunan Böcek, zeytin üreticilerine de bereketli ve bol kazançlı bir sezon diledi.

    Festival, panel, söyleşi ve konser etkinlikleriyle devam ediyor.

    Tüm Yerel Haberler
    Antalya İlçeleri
    Tüm Antalya Haberleri
     Antalya

    Antalya

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa