Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanlığı için adaylığını açıklayan Ekonomi İş Geliştirme ve Planlama Derneği (EKİPDER) Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Güney, hayata geçirmeyi planladığı projelerini tanıttı.

    Güney, Muratpaşa ilçesindeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, seçildiği takdirde yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı almayacağını, buradan sağlanan kaynağın ticaretin gelişmesi için kullanılacağını bildirdi.

    Avrupa ülkeleri ile iş birliğini artıracaklarını ifade eden Güney, 10 ülke ve 10 şehirde ticari iş birliği kuracaklarını, uluslararası network oluşturacaklarını söyledi.

    Ayrıca üniversitelerle iş birliğini güçlendireceklerini aktaran Güney, "Üniversiteyle sanayiyi birleştirecek. Her sektörden firmalar bulup, üniversitelerle iş birliği politikası yapacağız. Devlet teşvikleriyle bu firmaların kurumsallaşmasını ve yukarı doğru çekilmesini sağlayacağız. Her sektörde iyi bir model oluşturacağız. Firmaların ihracatına, kurumsallaşmasına katkı sağlayacağız." diye konuştu.

    Güney, Ticaret ve Sanayi Odası'nı, ticaret ve sanayi olarak iki farklı oda şeklinde ayırmak istediklerini belirtti.

    Tüm Yerel Haberler
    Antalya İlçeleri
    Tüm Antalya Haberleri
     Antalya

    Antalya

    Nöbetçi Eczaneler

    Şurada Paylaş!
    Yazı Boyutu

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler

    Habertürk Anasayfa