X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Başbakan, ABD Başkan Yardımcısı ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile telefonda görüştü. Görüşmede, ikili iş birliğinin gelecek dönemde yoğunlaştırılması ve yanlış anlaşılmaların giderilmesi hususunda mutabık kalındı

Başbakan, ABD Başkan Yardımcısı ile görüştü
09 Şubat 2017 Perşembe, 22:09:40 AA

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Michael Pence'in telefon görüşmesinde, başta askeri, güvenlik ve terörle mücadele alanları olmak üzere müttefiklik ve ortaklık temelinde ikili iş birliğinin gelecek dönemde yoğunlaştırılması ve yanlış anlaşılmaların giderilmesi hususunda mutabık kalındı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, Pence ile telefonda görüştü.

Samimi bir ortamda gerçekleşen telefon görüşmesinde, başta askeri, güvenlik ve terörle mücadele alanlarında olmak üzere müttefiklik ve ortaklık temelinde ikili iş birliğinin gelecek dönemde yoğunlaştırılması ve yanlış anlaşılmaların giderilmesi hususunda mutabık kalındı.

Görüşmede, ABD Başkan Yardımcısı Pence Türkiye-ABD ilişkileri için "yeni bir gün" ifadesini kullandı.

Pence ayrıca bugün Suriye'nin El Bab bölgesinde şehit düşen Türk askerleri için taziye ve başsağlığı dileklerini ileterek, terörle mücadelede Türkiye'nin yanında yer alacaklarının altını çizdi.

Başbakan Yıldırım da Pence'e taziye dilekleri için teşekkür etti ve üstlendiği yeni görev vesilesiyle kutladı. Yıldırım görüşmede, Türkiye'nin bazı bölgesel konulardaki tutumunu, yeni yönetim ile yakın iş birliği içerisinde çalışma arzu ve iradesini dile getirdi.

Erdoğan, CIA Başkanı Pompeo'yu kabul etti Erdoğan, CIA Başkanı Pompeo'yu kabul etti

Pompeo, MİT Müsteşarı Fidan ile görüştü Pompeo, MİT Müsteşarı Fidan ile görüştü

Yorum yaz