17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / TEKİRDAĞ HABERLERİ

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'da seyyar balıkçılık yapan esnafın tezgahlarına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin el koyması sonucu arbede yaşandı.

Zabıta ekiplerinin Köprübaşı Meydanı'ndaki seyyar balıkçılık yapan roman vatandaşların tezgahlarına el koyması üzerine zabıtalar ve seyyar satıcılar arasında tartışma başladı.

Roman vatandaşlar olayı protesto etmek amacıyla araç ve balıkçı tezgahlarıyla Hükümet Caddesini araç trafiğine kapattı.

Polisin trafiğe kapalı olan caddeyi açmasının ardından grup Süleymanpaşa Belediyesi önünde açıklama yaptı.

Grup adına açıklama yapan Kenan Akagündüz, "Balıklarımızı satmak için bize yer göstersinler biz de orada ekmeğimizi kazanalım. Bizim yaşamaya hakkımız yok mu? Biz ekmeğimizi nasıl kazanacağız. Bizim de çoluk çocuğumuz var. Biz bu işi yapmazsak ne yiyip ne içeceğiz?" diye konuştu.

Süleymanpaşa Roman Dernek Başkanı Serkan Kara'nın, belediye yetkilileriyle görüşeceğini söylemesinin ardından balıkçı esnafı olaysız dağıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise halk sağlığını korumak ve gözetmek için seyyar balıkçılık yapan vatandaşlara müdahale edildiği belirtildi.
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER