17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / SAMSUN HABERLERİ

SAMSUN (AA) - Terme Belediyesi, önceki dönemlerde yapılan parklarda yenileme ile yeni park yapma çalışmaları yürütüyor.

Terme Belediyesi, ilçedeki çocuk parklarında bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının yanı sıra oyun ekipmanlarının da modernizasyonunu gerçekleştiriyor.

Çalışmalar kapsamında Fenk Mahallesi'nde 4, Çay Mahallesi'nde 3, Yeni Mahalle'de de 1 parkta yenileme, Şuayıp, Çangallar ve Yalı mahallelerinde ise yeni park çalışması yapacak.

Belediye Başkanı Şenol Kul, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların parklarda oynayarak sosyalleşmesini, toplumun bir parçası olmalarını sağlamak amacıyla parklar yapmaya, hasar görenleri de yenilemeye gayret gösterdiklerini söyledi.

İlçenin çeşitli yerlerinde yenilenen parkların kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını belirten Kul, "Halkımızın nefes alacağı, çocuklarıyla hoş vakit geçireceği dinlenme alanları oluşturmak için uğraşıyoruz. İlçemizin her yerindeki parkları yeniliyoruz, olmayan yerlere yenilerini yapıyoruz. Uygun alanlar buldukça halkımızın da isteğini göz önünde bulundurarak yeni parklar yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Çocukların, bilgisayar, internet gibi teknolojik araçların bağımlısı haline gelerek sosyalleşmeden uzak bireylere dönüştüğüne dikkat çeken Kul, şunları kaydetti:

"Teknolojinin gelişmesiyle çocuklar bilgisayar, internet ve akıllı telefonların esiri olarak sokakta oynamaktan koptular. Bisiklete binen, parklarda oynayan çocuk görüntüleri artık yok denecek kadar az. Ekrana bakarak saatler geçiren, asosyal bir nesil yetişmesini önlemek adına çocuk parklarımıza önem veriyor, bakımını yapıyor, yenilerini oluşturuyor ve çocuklarımızın keyifli zaman geçirmelerine olanak tanıyoruz. Belediye olarak bizler en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz ancak vatandaşlarımız da park ve yeşil alan gibi kamuya açık bölgeleri koruyarak ve temiz tutarak bizlere destek olabilir."


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER