21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Meclis Üyeleri ile Belediye personelinden oluşan heyet, sosyal-kültürel ve teknik incelemelerde bulunmak üzere Arnavutluk'un Konispol kentine ziyaret gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Belediyesi yapılan yazılı açıklamada, içme suyu ile ilgili ciddi sorunlar yaşayan Arnavutluk'un Konispol Belediyesi'nin çözüm için talepte bulunması üzerine Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında oluşan Belediye Meclis Üyeleri, Haydar Kaya, Şükrü Genelioğlu, Mahmut Karcı ve Osman Çakıcı, Su ve Kanalizasyon Müdürü İhsan Kahveci, Su İşleri Teknik Birim Sorumlusu Hüseyin Önder'den oluşan bir heyetin ilgili ülkeye ziyarette bulunduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığındaki heyet, Arnavutluk'un Konispol programına Arnavutluk Türkiye Büyükelçisi Hidayet Bayraktar'ı ziyaret ederek başladığı ifade edildi.

Heyet, daha sonra Konispol kentine geçerek, Konispol Belediye Başkanı Shuaip Bequri ve Arnavutluk Cumhuriyeti Geleceğin Alternatifi Vakfı (ALSAR) Başkanı Mehdi Gurra ile bir araya geldi.

Konispol Belediye binası önünde, meclis üyeleri Haydar Kaya, Şükrü Genelioğlu, Mahmut Karcı ve Osman Çakıcı tarafından, 200 vatandaşa gıda paketi dağıtıldı.

Konispol ziyareti hakkında bilgi veren Başkan Çoban, şunları kaydetti:

"Geçen Temmuz ayında Arnavutluk/Tiran'a bir ziyaret gerçekleştirmiştik. Bu ziyarette, ALSAR Vakfı Başkanı Mehdi Gurra Bey, Konispol ile kardeş şehir olmayı teklif etmiş ve bu kentin su probleminden bahsetmişti. Ben de Mehdi Bey'e ilk fırsatta ziyaret edeceğimizi ve kentin su problemine çözüm olacak bir proje yapacağımız sözünü vermiştim. Belediye Meclis Üyelerimiz; Haydar Kaya, Şükrü Genelioğlu, Mahmut Karcı ve Osman Çakıcı, Su ve Kanalizasyon Müdürümüz İhsan Kahveci ve Su İşleri Teknik Birim Sorumlusu Hüseyin Önder ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretle sözümüzü yerine getirdik".

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Afyonkarahisar haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Afyonkarahisar Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER