17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / SAKARYA HABERLERİ

SAKARYA (AA) - Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, Kurban Bayramı'nda "Kurban ibadet, paylaşmak kardeşliktir" kampanyası doğrultusunda çalışmalarını başlattıklarını belirtti.

Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl 5 kıtada 99 ülkede 364 şehre ulaştıklarını ve 52 bin 181 kurban hissesi kesildiğini anımsattı.

Kesilen kurbanların 2 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldığını ifade eden Aydın, "Kurbanda her bayramda yaptığımız gibi yetim çocuklara yönelik bayramlık yardımımız oluyor. Bu kampanyanın karşılığı 100 lira. Bu yıl çalışmalarımız 89 ülkede gerçekleşecek. 15 Temmuz sürecinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu koşullar dolayısıyla 10 ülke daha azalmış oldu." dedi.

Aydın, bu yılki kurban hissesi bedelinin 550 lira olduğunu ve vatandaşlardan destek beklediklerini, ayrıca kesilen kurbanların da dernek aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını aktardı.

Kurbanını kendi dağıtmak isteyen vatandaşlara ihtiyaç sahiplerinin bilgilerini verdiklerini dile getiren Aydın, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu bayram da hem ibadet görevimizi yerine getirmek hem de bayramları bir kardeşlik bayramına dönüştürme amacına ulaşmayı hedefliyoruz. Bayramlarda paylaşma ve kardeşlik hissiyatının güçlenmesi gerekiyor. Vatandaşlar bizlere kurban hisselerini nasıl verebilirler? Adapazarı Kültür Merkezi önünde standımız var. Stant üzerinden bize ulaşabilirler. Onun dışında vakıf merkezine gelerek bize ulaşabilirler ve kredi kartıyla ödemek isteyenlerde hiç vakfa gelmeden 0264 777 2 444 numarasından bize ulaşabilirler."

Aydın, kurban çalışmalarını gerçekleştirirken özellikle doğal afet ve yoğun çatışma bölgelerinde birçok STK'nın giremediği noktalarda yardım çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyerek, İHH ya da farklı STK'lar aracılığıyla dünyanın farklı bölgelerindeki insanlara ulaşıldığını belirtti.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Sakarya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Sakarya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER