16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / BATMAN HABERLERİ

BATMAN (AA) - Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sivil toplum kuruluşları, iki bölgeye yönelik başlatılan yatırım ve kalkınma hamlesinden memnun oldu.

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Ali Tezdiğ, yaptığı açıklamada, "yatırım ve kalkınma hamlesi"ni her yönüyle desteklediklerini bildirdi.

"Doğu ve Güneydoğu’da yatırım hamlesi yalnızca bölgede değil Ankara’da da heyecan yarattı" diyen Tezdiğ, ANGİAD olarak bölge illerini kapsayan geniş kapsamlı bir gezi ve iş birliği programı gerçekleştireceklerini söyledi.

Tezdiğ, 23 ili kapsayan yatırım programı sayesinde bölgede terörün de kaynağı olan işsizliğin azalacağını vurgulayarak, “Özellikle yaşanan çukur siyasetine taviz vermeyen Batman ili başta olmak üzere tüm illerimizde yeniden yatırımlara büyük ihtiyaç vardır.” dedi.

- "Elimizi taşın altına koyacağız"

Hükümetin yatırım hamlesinin bölgeyle iş birliği yapmak isteyen yatırımcıları cesaretlendirdiğini anlatan Tezdiğ, şöyle devam etti:

“Biz de Ankara Genç İşadamları Derneği olarak devletimizin açtığı bu yolda ilerleyecek, elimizi taşın altına koyacağız. Güneydoğu illerindeki paydaşlarımızla yoğun bir görüşme programı gerçekleştirecek, devlet destekli yatırımlar konusunda neler yapabileceğimize bakacağız. Devletimiz bölgeye yatırımcı istiyorsa, gitmek asli görevimiz. Başkanımız Emre Altındağ ve üyelerimiz ile birlikte gerekli altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra en yakın zamanda bölgeye gezi düzenleyeceğiz.”

Tezdiğ, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi bölgede çok geniş kapsamlı terörle mücadele operasyonları yürütüldüğünü anımsattı.

Terörün neden olduğu yıkımın vatandaşa, esnafa, tüccara, iş adamına, köylüye verdiği zararın azaltılmasına, bölge halkıyla birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştirilmesine dönük çalışma başlattıklarına işaret eden Tezdiğ, "Amacımız Diyarbakır ve Batman’dan başlayarak tüm bölgede iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek hem dayanışma ruhunu pekiştirmek, hem de ticari işbirliği yapmaktır." şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Batman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Batman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER