20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

ANTALYA (AA) - Akseki Nüfus Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarlarına hizmet içi eğitim semineri verildi.

Akseki Nüfus Müdürü Selma Kondak tarafından belediye toplantı salonunda verilen hizmet içi eğitim seminerinde, nüfus teşkilatı, görevleri, tanıtımı, Mernis, TC kimlik numarası ve kimlik kartı, yabancılara mahsus kimlik numarası, muhtarlarca sistemin kullanılması, adres kayıt sistemi ve mevzuat konuları anlatıldı.

Kondak, kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün nüfus hareketlerinin kütüklere kaydedildiğini, bu nedenle nüfus müdürlüğü çalışmalarında oldukça dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Nüfus hareketlilikleri ve adrese dayalı nüfus sayımına göre ikamet değişikliği bildirimleri konusunda muhtarlara bilgi veren Kondak, "Nüfus Müdürlüğü personeli ile muhtarlıklarımız sıkı bir iletişim içerisinde olmalıdırlar. Yapacağımız hatalar bazen telafisi çok zor sonuçlar doğurabilmektedir. Nüfus hareketliliği kişinin doğumu ile başlayıp ölümü ile sonuçlanan bütün yaşamı boyunca süren bir hareketliliktir." dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER