19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / BİLECİK HABERLERİ

Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Haftası programı düzenledi

(Fotoğraflı)

Cem Kaan Toka
BİLECİK (İHA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Haftası münasebetiyle bir program düzenledi.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen program, Yüksekokul Müdürü Fadime Özdemir Koçak'ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında hemşirelik mesleğinin zorluklarından bahseden Koçak, tüm zorluklara ragmen insanlara yardım etmenin çok özel bir duygu olduğunu söyledi.
Açılış konuşmasının ardından Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr Nedime Köşgeroğlu 'Estetik Yaşam' başlıklı sunumuyla öğrencilere bilgi ve deneyimlerini anlattı. "Hemşirelik camiasında özgeci bir tutum var insanlar kendilerini adıyorlar. Yaptığımız işe ruhumuzu katmak gibi bir misyonla yetiştiriliyoruz" diyen Nedime Köşgeroğlu, hemşirelik mesleğinin önemini ise "Bazı insanlar doğar büyür ölür, bazı insanlar ise doğar, farkındalık oluşturmak için çabalar, öldüklerinde de arkalarında iz bırakır, hatırlanır" diye belirtti.
(CKT-DA-Y)

12.05.2017 16:10:02 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bilecik haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bilecik Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER