16 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ

Ereğli'nin geleceğini inşa edecek proje başlıyor

(Fotoğraflı)

KONYA (İHA) - Konya'nın Ereğli İlçe Belediyesi kapalı sulama sistemini yakında başlatıyor. Yapılacak bu sistemle klasik sulama sistemi borulu şebekeye dönüştürülerek eski sisteme göre yüzde 40 su tasarruf sağlanacak.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Özkan Özgüven, projenin Ereğli'nin geleceğini inşa edeceğini belirterek, "İlk kıvılcımını İlçe Tarım Müdürlüğü dönemimizde hazırladığımız rapor ile 2006 yılında başlatılan, toplam proje bedeli 500 milyon TL'den fazla olacağı tahmin edilen, sadece yapımı için işçilik bedeli yaklaşık 199 milyon TL olan Kapalı Sulama Sistemi yakında başlıyor. Sulama alanı yaklaşık 25 bin hektar olan ve uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz projenin hayata geçecek olması bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Vahşi sulamanın getirdiği külfeti ortadan kaldıracak, ürün verimi ve kalitesini artıracak kapalı sulama sistemi Ereğlimize çok şey katacaktır. Bu önemli ve büyük yatırımın yüklenici firma müdürü İnal Alankuş, DSİ Müdürümüz Hüseyin Kürşat Civelekoğlu ve İvriz Sağ Sahil Müdürümüz Hakan Ertaş'a ziyaretlerinden ve verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Bu proje Türkiye'de ilk olacak ve Ereğlimizin geleceğini şekillendirecek. Kapalı Sulama Sistemi Ereğlimize hayırlı olsun" dedi.
(BG-FM-Y)

12.05.2017 14:59:19 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER