23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MUĞLA HABERLERİ

Muğla'da çiftçilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi

(Fotoğraflı)

Onur Durmuş
MUĞLA (İHA) - Muğla'da çiftçilere Mumcular Karaova kısıtlı sulama programı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilerek işletmeye açılan Muğla Mumcular Barajında, yağışlarla gelen akımların düşük olması nedeniyle yeterli miktarda su depolanmadığı için bu bölgedeki çiftçilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
DSİ 21. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, önceki yıllara göre sulama suyu miktarı ihtiyaçtan az olduğu için belli oranlarda kısıtlı sulama programı uygulanması gerektiği belirtildi.
Mumcular Belediye salonunda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce düzenlenen bilgilendirme toplantısında, Karaova sulaması proje alanında bulunan yerleşim yerlerindeki çiftçilere Kısıtlı Sulama Programı uygulanması ile ilgili yapılacaklar anlatıldı. Toplantıya Menteşe Havzası Sulama Birliği yetkilileri de katılarak, 2017 yılı sulama faaliyetleri konusunda çiftçilere bilgi verdiler.
(OD-MB-Y)

12.05.2017 08:12:10 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Muğla haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Muğla Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER