21 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / VAN HABERLERİ

Van'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi

(Fotoğraflı)

VAN (İHA) - Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Aile İçi Şiddetle Mücadele' projesi çerçevesinde sağlık çalışanlarına yönelik 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi verildi.
Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesinde görev yapan Psikolog Emine Bayraktar ve Sosyolog Osman Turğut tarafından müdürlüğün eğitim salonunda verilen eğitime, toplum sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık personelleri katıldı. Konu hakkında açıklamada bulunan Van Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, kadına yönelik şiddetin başta yaşama hakkı olmak üzere tüm diğer insan hak ve özgürlüklerinin ihlali olduğunu söyledi. İmren, "Bu şiddet, kadın erkek arasındaki toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin bir sonucu olarak ortaya çıkan, önemli bir halk sağlığı sorunudur. Her ne kadar şiddet denildiğinde akla ilk gelen şey fiziksel şiddet olsa da; kadınlar cinsel, psikolojik ve ekonomik açıdan da şiddete maruz kalmaktadır. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Projesi kapsamında kadına yönelik şiddet konusunda verilen hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla hizmet sunanların bilgi, beceri ve davranışlarının gelişmesini sağlamak için kurum çalışanlarımız ve 13 toplum sağlığı merkezi çalışanlarımıza yönelik Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele eğitimi verilmiştir. 4 grup halinde düzenlenen eğitime toplam 194 sağlık personeli katılımı sağlanmıştır" dedi.
(MSA-Y)

11.05.2017 16:30:08 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER