22 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / BARTIN HABERLERİ

Gölbucağı'nın yeni muhtarı Şermin Duran oldu

(Fotoğraflı)

Akif Yaman
BARTIN (İHA) - Bartın'ın en büyük mahallelerinden Gölbucağı'nda Mehmet Aydın'ın geçen aralık yılın ayında vefatı nedeniyle boşalan muhtarlık görevi için yapılan seçimi Şermin Duran kazandı.
Seçime aynı zamanda muhtar vekili olarak giren önceki dönemin birinci azası Şermin Duran, 4 rakibini geride bırakarak mutlu sona ulaşan isim oldu.
Ziya Yükselen, Mithat Kalaycı, Şermin Duran, Ayşe Kanbur ve Sebati Düzoğlu'nun aday olduğu seçimde Gölbucağı seçmenleri mahalleyi iki yıl yönetecek olan muhtarı ve azalarını belirlemek üzere sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitti.
15 bine yakın nüfusu bulunan 6 binden fazla seçmeni olan mahallede yeni muhtar ve azaları için Köksal Toptan Lisesine 14 sandık kuruldu. Vatandaşlar seçime fazla ilgi göstermedi. Sandıklar kapandıktan sonra oyların sayımına geçildi. Kesin olmayan sonuçlara göre oyların dağılımı şöyle; Şermin Duran: 1334, Ziya Yükselen: 1052, Sebati Düzoğlu: 407, Mithat Kalaycı: 229, Ayşe Kanbur: 100, Geçerli oy: 3122, Geçersiz oy: 165
Şermin Duran, Aysel Özveren ve Nihan Taner'den sonra Bartın'ın üçüncü kadın muhtarı oldu. Geçmişte kamyon ve şehirlerarası otobüs şoförlüğü yapan Duran, 2002 yılında Bartın'da 'Yılın Kadın Şoförü' unvanını almıştı. Gölbucağı mahallesinin yeni muhtarı Şermin Duran'ın aza listesi de şöyle; Cemal Ertosun, Halil Kırmızıoğlu, Bahar Kocabaş, Muhammet Kocabaşoğlu, Özcan Kılıç, Tarık Akyıldız, Yasin Çetin, Fuat Coşkuner.
(AY-İÇ)

20.03.2017 11:55:01 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bartın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bartın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER