07 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / SAMSUN HABERLERİ

OMÜ'den başarılı öğrencilere ücretsiz yüzme kursu

SAMSUN (İHA) - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Genel Sekreterliği tarafından başarılı öğrencilerine ücretsiz yüzme kursu verilmesi için bir proje hazırlandı.
Projeye göre; Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinden eğitim-öğretim gördükleri bölüm/programda 2016-2017 güz döneminde ilk 3'e giren başarılı öğrencilere ücretiz yüzme kursu düzenlenerek yüzme sporunu öğrenmeleri hedefleniyor.
OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, "Projenin amaçları arasında; sporun kitlelere yayılması, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, diğer öğrenci gruplarını başarıya özendirmek, üniversitenin başarı ortalamasının artmasını sağlamak, öğrencileri spora özendirerek boş zamanlarda kötü alışkanlık kazanmalarının önüne geçmek, öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunmak, öğrencilerin yeni beceriler kazanmasını sağlamak, öğrencilere spor alışkanlığı kazandırarak çağın hastalığı olan obeziteye yakalanmalarının önüne geçmek ve üniversitemiz yüzme takımına sporcu yetiştirerek, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin yarışmalarda başarılı olması için çalışmalar yapmak bulunuyor" dedi.
Yüzme kursuna 2016-2017 güz döneminde öğrenim gördükleri bölüm veya programda ilk 3'e girenler başvurabilecek. Başvurular, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Fakülte/Yüksekokullara yapılabilecek.
(SAM-SLH-Y)

20.03.2017 11:49:41 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER