17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

Antalya'dan bir öğrenci Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesine katılıyor

(Fotoğraflı)

ANTALYA (İHA) - Türk Hava Kurumunun (THK) her yıl düzenlediği Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesine bu yıl Antalya'dan bir öğrenci yurt dışına gitmeye hak kazandı.
Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi Teşkilatına (IACE-International Air Cadet Exchange) üye tek kurum olan THK, her yıl belli bir program dahilinde 15 gün süreyle havacılıkla ilgilenen Genç Kanatlar Topluluğu üyelerini farklı ülke kültürlerini tanımaları, uluslararası anlayış, hoşgörü ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeleri ve diğer ülkelerin havacılık faaliyetlerini yerinde incelemeleri amacıyla ücretsiz olarak yurt dışına gönderiyor.
Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığının öncülük ettiği Hava Öğrenci Mübadelesi Programı esasları doğrultusunda her yıl 15 gün süreyle havacılığa meraklı öğrencilerin yurt dışına gönderildiğini ve aynı sayıda öğrencinin de Türkiye'de THK tarafından ağırlandığını kaydetti.
IACE öğrenci değişim programı kapsamında 2010 yılından beri toplam 174 Türk öğrencinin yurt dışına gönderildiğini belirten Vasıf Yüceliş, "Tüm masrafları THK tarafından karşılanan Uluslararası Hava Öğrenci Mübadelesi kapsamında bugüne kadar Antalya'dan birçok öğrencimizi değişik ülkelere gönderme fırsatı yakaladık. 2017 yılında ise bir öğrencimizi daha yurt dışına göndereceğiz. THK Ankara Genel Merkezi'nde yapılan mülakat ve yabancı dil sınav sonuçlarına göre Akdeniz Üniversitesinde okuyan Melike Hamarat İngiltere'ye gitmeye hak kazanmıştır" dedi.
(SÇ-SÇ-Y)

20.03.2017 11:08:27 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER