17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

Başarılı sağlık çalışanları ödüllendirildi

(Fotoğraflı)

Hüseyin Efe
KÜTAHYA (İHA) - Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Uygulamalarında 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Döneminde Kütahya, Türkiye birincisi oldu.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Uygulamalarında üstün başarı gösteren Halk Sağlığı Müdürlüğü personelini başarı belgesiyle ödüllendirdi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen başarı belgesi ödül töreninde Halk Sağlığı Müdürü Ali Güvey, Şube Müdürü Emine Göze, Diş Hekimi Zehra Öğüt Demirel, Diş Hekimi Güler Özcan Dursun, Ebe Gülsün Baş, Ebe Tuba Kıyar Yarayan, Ebe Tuba Kılıç, Vekil Hemşire Hatice Küçük hazır bulundu.
2008 yılından bu yana Kütahya'da ağız ve diş sağlığının önemi ile ilgili eğitim faaliyetleri ile flor jel ve flor vernik çalışmaları yapıldığını aktaran Dt. Zehra Öğüt Demirel, Koruyucu Ağız - Diş Sağlığı Uygulamaları hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi. Öğüt, "Türkiye ortalaması yüzde 30,81 iken Kütahya'da tüm öğrencilerimize ulaşılmış, yüzde 60'ına uygulama yapılmış ve Türkiye 1. olmuştur" dedi.
Ulaşılan sonucun ekip anlayışının bir getirisi olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet H. Nayir, "Uzun vadeli, Türkiye çapında da başarısı kanıtlanmış, sağlık birimlerimiz ile eğitim-öğretim kurumlarımızın işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği örnek bir çalışma olmuş. Başarı, ekip başarısıdır. İlimiz adına sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Ahmet H. Nayir, daha sonra sağlık çalışanlarını tebrik ederek başarı belgelerini verdi. (EFE)

20.03.2017 11:02:40 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER