10 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

Başkan Ali Çetinbaş: Zeliha Aksaz Şahbaz'ın sözleri abesle iştigaldir

(Fotoğraflı)

Hüseyin Efe
KÜTAHYA (İHA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz'ın, Almanya ve Hollanda'da yaşanan olaylarla ilgili olarak, "AK Parti'nin mağduriyet üzerinden oy peşinde koştuğu" yönündeki iddialarına cevap verdi.
Yapılanların büyük bir diplomatik hata da olduğunu dile getiren Başkan Çetinbaş, "Aksaz'ın sözleri abesle iştigaldir.Böyle bir sözü yerel de olsa bir siyasetçinin ifade etmesi beni üzmüştür. Burada bir hak mahrumiyeti vardır. Yapılan Türkiye Cumhuriyetinin bir bakanına yapılmış büyük bir nezaketsizliktir, diplomatik bir hatadır. Biz bunu bir mağduriyet olarak algılayıp, buna göre kullanacak durumda değiliz. Bu işin doğasında gelişmiş bir hadisedir. İnsanlar her şeyi televizyon kanallarında gördü. İtleriyle ve atlarıyla gurbetçilerimizin üzerine geldiler. Oradaki kardeşlerimizin üzerine aşırı derecede güç kullanıp, bir devlete olma ilkesine yakışmayacak şekilde muamele eden Hollanda'nın burada suçu yok, bizim mi suçumuz var?.Böyle münasebetsizlik ve algı bozukluğu olur mu?. Büyük resmi kaçırmamak lazım. Bu olay insanların karar vermesini değiştirir mi, değiştirmez mi ben bunu bilemiyorum. Ama bunu ifade etmek büyük bir nezaketsizlik. Ben bu ifadeleri kabul etmiyorum. Nasrettin Hoca misali; hırsızın hiç mi suçu yok?" ifadelerini kullandı. (EFE)

20.03.2017 10:57:42 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER