22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / UŞAK HABERLERİ

Uşaklı Alperenlerden Çanakkale Zaferi etkinlikleri

(Fotoğraflı)

Bayram Keleş
UŞAK (İHA) - Uşak Alperen Ocakları Çanakkale Zaferi haftasında bir dizi etkinlikte bulundu. Alperen Ocakları Uşak Kadın Teşkilatının da aktif olarak yer aldığı etkinliklerde Çanakkale ruhu tekrar yaşatıldı.
Programlara 17 Mart Akşamı düzenlenen bir seminer ile başlandı. Uşak Alperen Ocakları Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı Eğitim Birimi Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Tarihçi Remzi Karadurak İle 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Mehmet Akif Ersoy Konulu Seminer Uşak Alperen Ocakları Seminer Salonunda Gerçekleştirdi

Uşak Alperen Ocakları Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı Kadınlar birimi 18 Mart Saat 14.00'da 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma konulu fotoğraf sergisi açtı. Ayşenur. Burada üzüm hoşafı ekmek ve Çanakkale konulu bildiri dağıtımı gerçekleştirildi. Çanakkale Savaşında Şehit Düşen Uşaklı Mehmetçikler isimleriyle halka tekrar hatırlatıldı. Burada Alperen Ocakları Uşak Kadın Teşkilatı adına
açılış konuşmasını yapan Ayşe Nur Alperen, Çanakkale Boğazı'nda ve Gelibolu yarımadasında cereyan eden deniz ve kara savaşları ,Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran, birer Zafer destanıdır dedi. Alperen ; "Vatanını savunmak için şaha kalkan bir ulusun, kendinden sayıca ve ekonomik olarak çok güçlü olan düşmanlarını, derin bir hezimete uğratarak, ezici bir yenilgi yaşatmıştır. Dünya savaş tarihine geçen Çanakkale destanı, Türk tarihinin şeref nişanesi olmuştur" dedi.
(BK-MB-Y)

20.03.2017 10:16:31 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Uşak haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Uşak Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER