22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / TOKAT HABERLERİ

Taşeron işçilerin kadro beklentisi
- Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir:
- "Bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır"

(Fotoğraflı)

Nurhan İçmez
TOKAT (İHA) - Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı kazandırdıklarını ifade ederek, "Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır" dedi.
Tokat'ta Erbaa, Zile ve Turhal devlet hastanelerinde çalışan taşeron işçilerin geçtiğimiz hafta yapılan yeni sözleşme ile birçok hakkı elde ettiklerini belirten Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, Sağlık İl Müdürlüğü, Bayındırlık İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin tamamlandığını ve diğer kurumlarla da görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
Taşeron işçilerin kadroya alınmaları ve sonrasında da kazanılan hakların devam etmesi konusunda şuanda taşeron olarak çalışan işçi personellerin her daim yanlarından olduklarını belirten Başkan Demir, "Hak-İş Konfederasyonu olarak kadro konusunda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız nezdinde her türlü girişimde bulunuyoruz. Bu girişimlerimiz olumlu bir sonuç alıncaya dek devam edecek, işin peşini asla bırakmayacağız. Tokat Merkez ve İlçelerimizde kadroya alınıncaya kadar geçecek sürede her daim taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın haklarının korunması ve yeni haklar kazanılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Hamdolsun, birçok ilçemizde ve merkezdeki birçok kurumda çok güzel sonuçlar elde ettik. Yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı da arkadaşlarımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır" dedi.

(Nİ-UY-Y)

19.03.2017 21:53:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Tokat haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tokat Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER