20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ADIYAMAN HABERLERİ

Emniyet Müdürü Alper'den Kent Konseyine ziyaret

(Fotoğraflı)

Cihan Kizir
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Kent Konseyine nezaket ziyaretinde bulundu.
Kent Konseyi binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Sinan Temel ve yürütme kurulu üyeleri hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, Emniyet Müdürü Metin Alper'in Adıyaman'a atandıktan sonra kısa sürede halkın gönlünde taht kurduğunu belirterek, "Müdürümüz Adıyaman'a gelir gelmez bütün kesimlerle sıcak ve samimi diyalog kurarak halkın sevilen ve değer verilen bürokratı haline geldi. Üst düzey bir bürokratın hem halkımızla hem kurumlarımızla hem de sivil toplum kuruluşlarımızla samimi ve sıcak ilişkiler içerisinde olması, bunu ziyaretlerle pekiştirmesi, bu bürokratımızın halkımıza ve şehrimize verdiği değeri göstermektedir. İnsanlarla kurduğu iletişimdeki başarısını suçlarla mücadelede de gösteren müdürümüz yıllardır kangrenleşmiş tefecilik, uyuşturucu ve trafik gibi sorunları gündeme getirerek dikkatleri buraya çekmiştir. Bu anlamda tabir yerinde ise memleketimiz için bir şans olarak gördüğümüz sayın müdürümüz, bir yandan devletin şefkatli yüzünü halka yansıtırken bir yandan da suçlarla ve suçlularla mücadeledeki kararlığı bizlere güven vermektedir. Bu anlamda şehrimizin huzur, düzen ve güveni için Adıyaman Kent Konseyi olarak sonuna kadar yanlarında destekçileriyiz" dedi.
Ziyaretle ilgili düşüncelerini paylaşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper ise şahsına ve teşkilatına Kent Konseyi tarafından gösterilen ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Adıyaman halkının gerek şahsıma gerekse teşkilatıma karşı kadirşinaslığı beni fazlasıyla duygulandırmış ve kısa sürede beni bu şehre bağlamıştır. Adıyaman'a geldikten sonra dikkatimi çeken ve beni bu şehre bağlayan şeylerden biri de bu şehrin insanlarının büyüklerine, atalarına ve yaşlılarına karşı gösterdikleri vefa ve kadirşinaslık oldu. Bu şehir hepimizindir. Burada yaşayan herkes el birliği gönül birliği ettiği taktirde mevcut bir çok sorun ortadan kalkacaktır. Bizler emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden halkımızın huzur ve güveni için var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Sizlerin bize duyduğu güven ve verdiğiniz destek de gayretlerimizi daha da arttıracaktır. Kanunlar çerçevesinde suçlarla ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kent Kültürünün ve kentlilik bilincinin oluşmasında sizlere de büyük görevler düştüğüne inanıyorum ve bu konudaki çalışmalarınızı takdirle izliyorum" ifadelerini kullandı.
(CK-SD-Y)

19.03.2017 17:49:26 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adıyaman haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adıyaman Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER