17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

MASKİ çalışanlarına sürekli eğitim veriliyor

(Fotoğraflı)

MANİSA (İHA) - MASKİ Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre 'Çok Tehlikeli' sınıfında değerlendirilmesinden dolayı çalışanlarını eksiksiz bir şekilde eğitimden geçiriyor. Genel Müdür Coşkun, İSG eğitimlerine aralıksız devam edeceklerini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde yürüttüğü çalışmalarda personellerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi vermeye devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü; Akhisar, Salihli ve Manisa Merkez'de olmak üzere toplam 210 çalışanına 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verdi. MASKİ Genel Müdürlüğü İş sağlığı ve Güvenliği uzmanlarının yanı sıra Psikolog Ece Gümüş eşliğinde eğitimler tamamlandı. İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında verilen ilk yardım eğitimini alan personel sınava tabi tutularak, başarılı olanlar 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Katılım ve Başarı' sertifikası almaya hak kazandı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleriyle MASKİ çalışanlarının daha da bilinçlendiklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerini Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışanlara yönelik her yıl düzenli olarak 16 saatlik 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' seminerlerimizi bitirdik. Bu kapsamda, MASKİ Genel Müdürlüğü olarak eğitimlerimizi eksiksiz bir şekilde tamamladık. Toplam 210 personelimizi bu kapsamda eğitimden geçirdik. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak işin yapılan niteliğine göre 'Çok Tehlikeli' sınıf içerisinde değerlendiriliyoruz. Personellerimizi bundan dolayı eksiksiz bir şekilde eğitimlerden geçirerek İş Sağlığı ve Güvenliğine gerekli önemi vermeye devam edeceğiz" dedi.
(SC-Y)

19.03.2017 15:27:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER