14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Yunanlılar'ın, Fransızlar'ın yaklaşamadığı başkenti, içimizdeki hainler 15 Temmuz'da bombaladı"

(Fotoğraflı - Görüntülü)

KAYSERİ (İHA) - Eğitim Bir Sen'in Divan Kurulu Toplantısı'na katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Kurtuluş Savaşında Yunanlıların bombalayamadığı, Fransızların yaklaşamadığı başkente içimizdeki hainler 15 Temmuz gecesi bomba attılar" dedi.
Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şubesi Divan Kurulu toplantısına AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve İsmail Emrah Karayel, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte Memur-Sen üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, "Türkiye 15 Temmuz'la beraber sıra dışı bir olayla karşı karşıya kalmıştır. Kurtuluş Savaşında Yunanlıların bombalayamadığı, Fransızların yaklaşamadığı başkente içimizdeki hainler 15 Temmuz gecesi bomba attılar." dedi. 16 Nisan'da gerçekleşecek referandum hakkında konuşan Yıldız, " Önümüzdeki 16 Nisan seçiminin Türkiye'nin istikbaline ve istiklaline katkı koyacak önemli bir yapı taşı olduğunu bilmemiz lazım. Önümüzde 30 günden daha az bir zaman kaldı. Biz, Türkiye'nin istiklalini sağlamak zorunda olanlar, vatandaşın oylarıyla seçilen iktidar partileridir. Anayasa değişikliği herhangi bir partinin tek başına meselesi değildir. Anayasa değişikliği, kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak açısından yapılacak büyük katkıdır." ifadelerini kullandı.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise, "Önümüzdeki 2 ay içerisinde sadece evet için ter akıtacağız. Bu kapsamda sahalara inerek 81 ili gezeceğiz" dedi. Yalçın, "Biz bu sürecin dönemini en iyi anlayan kitleyiz. 82 model darbe anayasası 18 defa kozmotik değişiklik geçirdi ama darbe ruhunu bir türlü kenara bırakma fırsatı bulamadı. Şimdiki değişiklik ise en sistemli ve köklü değişiklik. Türkiye'deki istikrarsızlık zeminini yok edecek bir değişikliktir. Bu sebeple yollardayız, koşturuyoruz." diye konuştu.
(AÖ-Y)

19.03.2017 12:49:47 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER