22 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ERZURUM HABERLERİ

TYB Erzurum Şubesi'nden "Bir Milletin Yeniden Dirilişi Çanakkale" paneli

(Fotoğraflı)

ERZURUM (İHA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi 2017 faaliyetlerini devam ettiriyor.
Dernek binasında düzenli olarak devam ettirilen faaliyetlerin yanı sıra konferans ve paneller ile çalışmalarına devam eden Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Çanakkale Şehitleri ve Şehitler Günü'nde panel düzenledi.
Atatürk Üniversitesi Kültür Sitesi Mavi Salonda gerçekleştirilen "Bir Milletin Yeniden Dirilişi Çanakkale" panele öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Atatürk Üniversitesi'nden Prof.Dr.Mehmet Törenek, Yrd.Doç.Dr. Tacettin Şimşek ve Yrd.Doç.Dr. Servet Tiken'in katıldığı paneli Şube Başkanı M.Hanefi İspirli yönetti.
Prof.Dr.Mehmet Törenek; 'Mehmet Akif ve Çanakkale', Yrd.Doç.Dr. Tacettin Şimşek; 'Destan Şiiri ve Çanakkale', Yrd.Doç.Dr. Servet Tiken ise 'Balkan Şiirinde Çanakkale' başlıklı sunumları ile dinleyicilere değişik bakış açılarından Çanakkale ve dirilişi anlattılar.
Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nihat Yatkın, İl Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Veyis Değirmençay plaket takdiminin ardından panel sona erdi.
(ERZ-Y)

19.03.2017 09:26:16 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER