18 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

Belediye Başkanı Fadıloğlu'ndan 'Vefa' mesajı

(Fotoğraflı)

GAZİANTEP (İHA) - Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yayımladığı kutlama mesajıyla tüm yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nı kutladı.
Tarihin her döneminde milletin yaşlısına gereken değeri verdiğini belirten Başkan Fadıloğlu, mesajının devamında "Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek, milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Günlük hayatımızda büyüklere karşı davranışlarımız çocuklarımız için örnek teşkil edecek ve bu güzel geleneğimizin yaşamasını sağlayacaktır. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Huzurumuz için yaşlıların iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğu akıldan çıkarılmamalıdır'' ifadelerini kullandı.
Yaşlıların sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletin değil, toplum olarak her ferdin sorumluğu olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Yaşlılarımız bizler için tecrübe abidesidir. Onları görünce aklımıza dersler gelecek, ömür gelecek, bereket gelecek, sevda gelecek. Bir ülke yaşlısını, gencini, çoluğunu, çocuğunu bir araya getirip kucaklaşabiliyorsa en büyük zenginliğe ulaşmış demektir. Yaşlılar, yaşamımızın en değerli hazineleridir. Çünkü onlar; toplumsal bütünlüğün bir çimentosu, deneyimleri, birikimleri, bilgileri ve ufuklarıdır. Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyorum" şeklinde ifadeler kullandı.
(OE-Y)

18.03.2017 18:53:06 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER