19 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

Kamalak'ın anayasa eleştirisine Uğur Mumcu'lu cevap

(Fotoğraflı)

Lider Olgun
GAZİANTEP (İHA) - Yeni anayasayı eleştiren Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak'a, Prof. Dr. Arif Özsağır, Uğur Mumcu'nun sözüyle cevap verdi.
Gaziantep Barosunun yeni anayasa ile ilgili düzenlediği konferansa katılan Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yeni anayasanın maddelerini eleştirdi. Tek adamlığa dönüleceği iddiasında bulunan Kamalak'a, Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Arif Özsağır, cevap verdi.
Prof. Dr. Özsağır, ilk defa kendimize özgü bir anayasa yapılacağını belirterek, "Bundan önce hukukumuz yoktur. Bunu en iyi Uğur Mumcu'nun şu sözü söylüyor. Uğur Mumcu'nun dediği gibi, 'İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan ceza yasasına göre cezalandırılan, alman ceza muhakemesi kanununa göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişidir' cevabını verdi. Eleştirebilirsiniz ama hakarete varmadan medeni bir şekilde lütfen eleştirin" dedi.
(LO-OE-MK-Y)

18.03.2017 17:26:37 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER