18 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / SİVAS HABERLERİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut:
- "Yazıcıoğlu suikastı aydınlatılmadıkça, iktidarın itibarı karlar altında kalmaya devam edecektir"

(Fotoğraflı)

Hakan Kaleli
SİVAS (İHA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut; Yazıcıoğlu suikastı aydınlatılmadıkça iktidarın itibarının karlar altında kalmaya devam edeceğini söyledi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut: BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi ile vefatının 8. Yıl dönümü olan 25 Mart öncesi düzenlediği basın toplantısında, aradan 8 yıl geçmesine rağmen suikastın aydınlatılamadığını belirtip, " 8 yıl önce gerçekleştirilen bu suikast halen aydınlığa kavuşturulamamıştır. Hem parti tüzel kişiliği olarak hem de şahsi çabalarımız ile bu konuya dikkat çekmeye çalışıyoruz. Ama ne bu konu görsel ve yazılı basında ciddi olarak yer almamaktadır. Türkiye'de rahmetli genel başkanımızın uğradığı suikast aydınlatılmadığı sürece demokrasiden bahsedilemez. Adalet zamanında sağlanmadığı için hukukun üstünlüğüne olan güvencimiz sarsılmaktadır. Birçok devlet adamına yapılan suikastlar zaman içerisinde tekerrür etmektedir. Bu tür acı olayların bir daha yaşanmasını istemiyoruz. Adaletin yerine getirilmesini sağlamayan bir iktidar ne kadar güçlü olursa olsun, itibarı karlar altında kalmaya devam edecektir. Bu idare ve teknik suikast arkasında kim var ise kanun önünde hesap vermelidir. Yalnız 8 senedir adalet yerini bulmamıştır. Necip Türk milleti ve tüm iyi insanlar bu suikastın aydınlatılması beklemektedir." Dedi.
(HK-GF

18.03.2017 15:45:15 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Sivas haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Sivas Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER