23 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

Malatya'da Otizmli 400 çocuk var

MALATYA (İHA) - Malatya Otizm Derneği tarafından yapılan araştırmaya göre kentte ilk tespitlere göre 400 Otizm hastası çocuk bulunuyor.
Malatya'da yeni kurulan ve Otizm hastası çocukların aileleri tarafından kurulan Malatya Otizm Derneği, aileleri bilgilendirmek amacıyla 21 Mart 2017 Salı günü Otizm Eğitim seminerleri düzenliyor.
Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaettin Baydaş, Malatya'da yaptıkları ilk tespitlere göre 400 Otizm hastası çocuk olduğunu tespit ettiklerini belirterek "Otizm Hastası çocukları olan biz aileler olarak çocuklarımızın rahat yaşaması ve eğitim almaları için mücadele ediyoruz. Malatya'da 400 çocuğun otizimle birlikte yaşamak zorunda olduğunu görünce, Dernek kurduk bugün 300 aile çocukları için bizlerle birlikte mücadele ediyor. Benimde iki, otizmli çocuğum var. Tüm ailelerin sorunlarını çözmek amacıyla çalışıyoruz" diye konuştu.
21 Mart Salı günü Kanal boyunda bulunan Battalgazi Halk Eğitim Merkezinde otizm ile ilgili eğitim seminerleri düzenleyeceklerini belirten Malatya Otizm Derneği Başkanı Alaettin Baydaş, seminerde otizimli çocuklara öz bakım becerilerinin öğretimi, problem davranışlar ve başa çıkma stratejilerinin anlatacağını söyledi.
(CÖ-OE-Y)

18.03.2017 14:29:57 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER