15 Temmuz Destanı
15 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KÜTAHYA HABERLERİ

Başkan Musa Yılmaz: KÖYDES ödeneğinde, bir önceki yıla göre yüzde 200 oranında artış sağlandı

(Fotoğraflı)

Hüseyin Efe
KÜTAHYA (İHA) - Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, 2017 yılı KÖYDES ödeneğinden Kütahya'ya 21 milyon TL ödenek aktarıldığını kaydetti.
Ödeneğin bir önceki yıla göre yüzde 200 oranında arttığını dile getiren Yılmaz, "Cumhuriyet tarihinin kırsal kalkınma projesi olan KÖYDES ödeneklerinde illerin payı belli oldu. 2016 yılında 400 milyonluk genel bütçe içerisinde 7 milyon TL pay alan Kütahya, 2017 yılında 900 milyon TL'lik genel bütçe içerisinden 21 milyon TL'lik ödenek aldı. Yüzde 200'lük bir artışla ilimizin büyük ölçüde tamamlanan kırsal altyapısında kalan eksikliklerde kullanılacak. 21 milyonluk pay ilçelerin köy nüfusu, köy sayısı ve yol ağı uzunluğuna göre direk olarak ilçelerin hesabına aktarıldı. İlçe Köylere Hizmet Götürme Birlikleri tarafından (KHGB) kullanılacak ödeneklerin içme suyu, yol, fosseptik gibi temel altyapı hizmetlerinde kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda Kütahya genelindeki öncelikler kriteri ile altyapıda büyük başarı sağlayan Özel İdaremiz İl Genel Meclisi'ndeki arkadaşlarımızın bu doğrultudaki bakışları sayesinde bölgesel ve ilçe taassubunu aşarak Kütahya büyük resminden hareketle büyük bir başarı elde edilmiştir. Altyapıda yüzde 95'in üzerinde tamamlanma sağlanmış son gelen bu paylarda kalan eksikliklerimizin hepsini yapabileceğimizi düşünüyoruz. Dolayısıyla ilimiz adına çok sevinçliyiz. Bu ödeneğin ayrılmasında öncelikle KÖYDES projesinin bizatihi sahibi cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, ilgili bakanlarımıza, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'a, milletvekillerimiz Mustafa Şükrü Nazlı'ya, Vural Kavuncu'ya, İshak Gazel'e ve Ahmet Tan ile Valimiz Ahmet Hamdi Nayir'e ve emeği geçen herkese il genel meclisimiz ve Kütahyamız adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kulladı. (EFE)

18.03.2017 14:01:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER