08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

2. Abdülhamid Han'ın torunu Nilhan Sultan Osmanoğlu:
- "Dünya genelinde 25 şehzade, 3 sultan var"

(Fotoğraflı - Görüntülü)

Ali Göç
KAYSERİ (İHA) - Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Hümayun Sohbetlerine katılan 2. Abdülhamid Han'ın torunu Nilhan Sultan Osmanoğlu, dünya genelinde 25 şehzade ve 3 sultanın bulunduğunu söyledi.
Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Hümayun Sohbetlerinde 'Osmanlı İmparatorluğu'nda Saray Hayatı' konuşuldu. Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen sohbete, 2. Abdülhamid Han'ın torunu Nilhan Sultan Osmanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Osmanoğlu, "Şu an dünya genelinde 25 şehzade, 3 tane sultan var. Örf ve geleneklere uygun şekilde evlatlarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz ama Türk ailelerinden farklı olarak bayramlarımız ve kutlamalarımız yine Osmanlı edep ve ahlakına uygun şekilde devam ettirmeye çalışıyoruz. Tek farklı şey, unvana göre protokol belirleniyor" dedi.
Sohbete, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
(AG-SK)

18.03.2017 13:40:55 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER