20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / KAYSERİ HABERLERİ

AGÜ'de Geleceğin Liderleriyle Kariyer Sohbetleri

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Sağlık sektörünün dünyaca ünlü firmalarından Baxter Türkiye Genel Müdürü ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi Mine Öztürk, Abdullah Gül Üniversitesi'nde (AGÜ) öğrencilerle biraraya geldi.
Öztürk, AGÜ Gençlik Fabrikası'nın düzenlediği kültür, sanat, spor, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturmayı hedefleyen "Geleceğin Liderleriyle Kariyer Sohbetleri" söyleşilerine konuşmacı olarak katıldı.
Sümer Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşide kariyer tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Öztürk, başarıya ulaşmanın yollarını anlattı. Moderatörlüğünü Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç'ün yaptığı söyleşide Öztürk, öğrencilere özellikle başarısızlık korkusunu mutlaka yenmelerini önerdi. Öztürk, öğrencilerin sorularını ise kendi iş ve kariyer yaşamından örnekler vererek yanıtladı.
Söyleşinin ardından öğrenciler, Yaşam Tasarımı Eğitimi ve Danışmanlık Firmasından Esra Aksüyek ve Deniz Kaplan eşliğinde ekip çalışmasını öğrenmek amacıyla düzenlenen "Kariyer Muftağı" adlı atölye çalışmasına katıldı.
Öteyandan Öztürk, Aksüyek ve Kaplan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nu da makamında ziyaret etti.
Öztürk ziyarette ise Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin (UN Women) toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlenmesine yönelik başlatılan "He For She" adlı kampanya hakkında bilgiler verdi.
Kampanyayı kendisinin de desteklediğini belirten Öztürk, Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'na kampanyanın rozetini taktı.
(AG-Y)

18.03.2017 12:55:02 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER