20 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

Başkan Uysal, Gençlik Akdeniz Formu'na katıldı

(Fotoğraflı)

ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, partisin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Gençlik Akdeniz Formu'na (GAF) katıldı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in yer aldığı Gençlik Akdeniz Formu'na katıldı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen forumda CHP İl Başkanı Mustafa Erdem başta olmak üzere parti yöneticileri ve çok sayıda partili de yer aldı.

İnanılmaz bir mucize
Başkan Uysal, forumun açılışında yaptığı konuşmada, siyasetin her zaman daha bir hayat vadetme işi olduğunun altını çizdi. Bu çerçevede ister ülke yönetimi ister yerel yönetimler olsun siyasetin 'geleceğe ilişkin umut' üzerine kurulu olmasını gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, "Bizim sunduğumuz siyaset, sosyal demokrasi dünyanın en tatlı, en güzel, Anadolu'da çerçevesi Atatürkçülük zemini üzerine yükselmiş siyasetidir. Herkesi olduğu gibi kabul eden, seven, sayan bir siyasettir. Atatürkçülük ve sosyal demokrasi bu coğrafya ve kültür için muhteşem bir birleşim, inanılmaz bir mucizedir" diye konuştu.

Yargı bağımsızlığı vurgusu
Gelecek tasavvurunu konuşurken komisyonda görüşmeleri devam eden 'Anayasa değişikliği paketi' hakkında ayrı bir paragraf açılması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, "Söz konusu paketle yargı bağımsızlığının saldırı altındadır. Bu Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kepengin kapatılması anlamına gelir" dedi.
Başkan Uysal, "Yasama, yürütme ve yargı erkleri ayrı olmadan demokrasi olmaz. Dünyadaki örneklerde yasama ve yürütme genelde birleşir. Çünkü meclis çoğunluğu olmayan hükümete gelemez. Demokrasiyi demokrasi yapan temel şey, hükümetten etkilenmeyen bağımsız bir yargının varlığıdır" diye konuştu.
(SÇ-SÇ-Y)

29.12.2016 14:25:54 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER