17 TEMMUZ 2018
YEREL HABERLER  / ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa'dan yeni yıl öncesi yeni eşyalar

(Fotoğraflı)

ANTALYA (İHA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı ziyaret eden halk şairi Yayha Azeroğlu, 'ev eşyası' isteğini şiirle iletti.
Antalya'da yaşayan 61 yaşındaki halk şairi Yahya Azeroğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın kişisel internet sitesinde yayımlanan özgeçmişini okuduktan sonra isteğini iletmek için farklı bir yol seçti. Başkan Uysal'ın şiire ve edebiyata olan merakını fark eden Azeroğlu, kendini, yaşadığı sıkıntıları ve Muratpaşa Belediyesi'nden talebini 10 kıtalık bir şiirle anlattı.
Azeroğlu, 'Efendim' adını verdiği Başkan Uysal'a ithaf ettiği şiiriyle belediyeye başvurdu. Azeroğlu, Başkan Uysal'ın şiiri okumasını ardından olarak Muratpaşa Belediyesi'ne davet edildi. Ümit Uysal'la makamda buluşan Azeroğlu, şirinde yer verdiği sıkıntıları bir kez de sözlü olarak anlattı.
Başkan Uysal, şiirinde "Emekliyim ama tam takır cebim / Birkaç parça ev eşyası talebim" dizelerine yer veren halk şairine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla yardım edilmesi talimatını verdi. Yaşadığı evi 'Bulduğum ev gayet yaşlı biçimde / Bir de eşya olmayınca içinde / Acı duygularla doldum efendim" diyerek anlatan şaire Muratpaşa Belediyesi'nce yeni yıl öncesi kanepe ve beyaz eşya yardımı yapıldı.
(SÇ-SÇ-Y)

29.12.2016 13:07:36 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Antalya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Antalya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER