18 EYLÜL 2018
YEREL HABERLER  / AYDIN HABERLERİ

"Mesleki Eğitim Projesi" GEKA tarafından desteklenecek
- Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün projesi GEKA tarafından kabul edildi

(Fotoğraflı)

AYDIN (İHA) - Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Güney Ege Kalkınma Ajansı'na (GEKA) 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında sunmuş olduğu Sürdürülebilir Kalkınma için İstihdama Yönelik Mesleki Eğitim projesi desteklenmeye değer bulundu.
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bu proje ile Mesleki Eğitimin etkinliğinin artırılmasına, mesleki eğitim kuruluşlarının ihtiyaçlarının ve sanayinin ara elemanlardan beklentisinin tespitine yönelik araştırma ve analiz çalışmaları faaliyetlerini kapsayacağı belirtildi.
Ayrıca, Aydın İlinin mesleki eğitim mevcut durumunun tespit edilmesi, istihdama yönelik kaliteli mesleki eğitim çalışmaları için temel oluşturacağı, bu şekilde, mesleki eğitimin kalitesini yükseltmek ve gerekli iyileştirmeleri yapabilecek çalışmalar ortaya çıkarılacağı,
proje sonrasında ortaya çıkacak olan mevcut durum analizi ve raporların Aydın'da Mesleki Eğitimin Kalitesini artırma stratejilerine altyapı oluşturacağı ifade edildi.
(OD-İK)

29.12.2016 13:06:57 TSI
NNNN


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Aydın haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Aydın Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER