12 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / KOCAELİ HABERLERİ

Büyükşehir'den kimsesizlere yardım eli

(Fotoğraflı)

İsmail Gündüz
KOCAELİ (İHA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çeşitli sebeplerle muhtaç duruma düşmüş vatandaşlara barınma merkezi ile sahip çıkıyor.
Evsiz, kimsesiz ve asgari seviyede hayatını sürdürmekte olan vatandaşların, acil vakalar karşısında yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlayan Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, 2016'da üzerine düşen görevi yerine getirdi. 2016 yılında bin 240 kişiye yardım eli uzatan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı merkez, mağdur vatandaşlara barınma, gıda, sağlık hizmeti verdi, huzurevine yerleştirdi, kalıcı yer bulmalarına imkan sağlandı. 19 yabancı uyruklu kişinin misafir edildiği merkezde, 16 kişiye huzur evi ve rehabilitasyona yerleşmesi için sağlık raporu alındı. Şartları uygun olan 4 kişinin huzurevine yerleştirildiği merkezde 123 kişiye ise yol yardımı yapılması sağlandı. Ayrıca Kocaeli dışından veya uzak ilçelerden tedavi olmak amacıyla gelen vatandaşlara da Konaklama Merkezi ile hizmet verildi. 262 hasta ve hasta yakını parmak izi kontrollü merkezden hiçbir ücret ödemeden yararlandırıldı. Bu hizmetten geçici süreli barınma ihtiyacı olan, kalacak yeri olmayan, ekonomik gücü yetersiz olup yoksulluk içinde bulunan kişiler faydalandı. Böylece hasta ve refakatçileri tedavi süresince barınmaları sağlanıp, zorluk yaşamadı.
(İG-İÇ)

29.12.2016 12:48:51 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kocaeli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kocaeli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER