08 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / MALATYA HABERLERİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır'dan anıt açıklaması
-Çakır: "Atatürk anıtını kaldırmak gündemimizde yok"

(Fotoğraflı)

Mehmet Türel
MALATYA (İHA) - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Hürriyet Parkı ve Milli Eğitim Müdürlüğü binasının bulunduğu alanda meydan düzenlemesi yapacağız. Atatürk anıtını kaldırmak gündemimizde yok. Ancak meydan düzenlemesi kapsamında vatandaşın da fikri sorularak anıtın taşınması ya da yenisinin yapılması gibi bir düşünce ortaya konulabilir" dedi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hürriyet Parkı ve Milli Eğitim Müdürlüğü binasının olduğu alanda meydan düzenlemesine gidileceği belirtildi. Meydan düzenlemesi kapsamında bölgede trafik akışının kesintiye uğratılmayacağı yeni bir tören alanı yapılmasının da planladığı bildirildi.
İHA'ya konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Atatürk anıtının kaldırılmasının gündemlerinde olmadığını ancak meydan düzenlemesi kapsamında vatandaşın da fikri sorularak anıtın taşınması ya da yenisinin yapılması gibi bir düşüncenin ortaya konulabileceğini paylaştı.
"Atatürk Evi mevcut haliyle şuan ki yerinde korunacak"
Malatya'nın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir büyükşehir olduğunu kaydeden Çakır, "Belediye başkanlığımız süresi boyunca özellikle meydanlara büyük önem verdik. Biliyoruz ki meydanlar bir kentin gelişmişlik seviyesini oryaya koyar. Bu doğrultuda Malatya'ya yeni meydanlar kazandırma gayretimiz her zaman devam etti. Hürriyet Parkı ve Milli Eğitim Müdürlüğü binasının olduğu alanda bir meydan düzenlemesi yapacağız. Düzenleme kapsamında iki meslek okulumuzu daha önce belirlenen yerlerine taşıyacağız. Atatürk Evi mevcut haliyle şuan ki yerinde korunacak. O bölgede bulunan tören alanını da trafiğin akışını engellemeyecek bir şekilde düzenlemeyi planlıyoruz. Alandaki Atatürk anıtını kaldırmak gündemimizde yok. Ancak meydan düzenlemesi kapsamında vatandaşın da fikri sorularak anıtın taşınması ya da yenisinin yapılması gibi bir düşünce ortaya konulabilir" diye konuştu
(MT-BRN-Y)

29.12.2016 12:44:45 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER