14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / GAZİANTEP HABERLERİ

GTB'DE yılın son meclis toplantısı yapıldı
- GTB Meclis Başkanı Selami Memiş:
- " Milli ekonomi için seferberlik ruhu içerisinde hareket etmemiz gerekiyor"
- GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu:
- " Küresel ve bölgesel krizlere rağmen büyümesini sürdüren Gaziantep başarı çıtasını daha da yükseltecektir"

(Fotoğraflı)

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclisi, 2016 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Yılın genel değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda meclis üyelerine 2017 yılında hayata kazandırılması planlanan projeler hakkında bilgiler verildi.
GTB Meclis Başkanı Selami Memiş ve GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, mecliste yaptıkları konuşmalarda, 2016 yılında yaşanan çeşitli sorunlara rağmen Türkiye'nin mili seferberlik ruhu içerisinde bu süreçten çok daha güçlü ve başarılı bir şekilde çıkacağını ifade ettiler.
Ortadoğu coğrafyasını kan ve gözyaşı deryasına çevirenlerin şimdide terör örgütleri üzerinden Türkiye'yi karanlığa sürüklemek istediğini kaydeden GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, "Yeni bir kurtuluş savaşı yaşıyoruz. Dün Çanakkale'de ve İstiklal harbinde kahraman ecdadımızın ortaya koyduğu azim, kararlılık ve inancı bugün bizlerinde aynı duygularla ortaya koymamız gerekiyor" dedi.
Milli ekonominin şahlanmasına yönelikte milli seferberlik ruhu içerisinde hareket edilmesi gerektiğini belirten Memiş, ekonomisi sağlam temeller üzerine oturan Türkiye'nin, yaşanan küresel krizlere, bölgesel çatışmalara ve teröre rağmen 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğinden şüphelerinin olmadığını söyledi.
Milli ekonominin gelişmesine yönelik yatırım, istihdam ve ihracat faaliyetlerinin aralıksız sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Memiş, bu konuda üzerlerine düşen görevleri her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirdi.
Zor bir yıl olmasına rağmen Gaziantep'in büyüme istikrarını 2016 yılında da sürdürdüğüne dikkat çeken GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, bu başarı hikayesinin altında yatan tek gerçeğin birlik ve beraberlik ruhu olduğunu ifade etti.
Tiryakioğlu, "Gaziantep ekonomide kat ettiği başarılı mesafeyle bugün tüm Türkiye'ye moral kaynağı oluşturuyor. Küresel krizlere, bölgesel olumsuzluklara ve yaklaşık 450 bin Suriyeli 'ye ev sahipliği yapmasına rağmen Gaziantep, ihracatta 6,5 milyar dolarlık bir rakama ulaştı. Zorluklara karşın üretmeye, istihdama katkı sunmaya ve yeni pazarlara yelken açmaya devam eden marka şehir Gaziantep'in müteşebbis insanları, 2017 yılında da yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir " diye konuştu.
Bölgede denge unsuru olan Türkiye'nin istikrarını sekteye uğratmak isteyen karanlık ellerin hain emellerinde muvaffak olamayacaklarını belirten Tiryakioğlu, ''Ülkemiz el birliğiyle bu süreçten çok daha başarılı ve güçlü kazanımlarla çıkacaktır" diye konuştu.
(KU-BRN-Y)

29.12.2016 11:27:09 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Gaziantep haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Gaziantep Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER