14 AĞUSTOS 2018
YEREL HABERLER  / SİİRT HABERLERİ

Siirt'te Ilısu Barajı ve HES Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı

(Fotoğraflı)

Mehmet Niyazi Deniz
SİİRT (İHA) - Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santral (HES) Projesi Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıda Ilısu Barajı ve HES'ten etkilenen Köy yolları kapsamında Siirt Valiliğinin Viyadük talebi görüşüldü.
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında valilikte yapılan toplantıya, DSİ Ilısu Projesi 16. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, DSİ Barajlar ve Hidroelektrik Santralleri Daire Başkanı Tuncer Dinçergök, Vali Yardımcısı Yunus Koç, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Bünyamin Kuş, ilgili kurum müdürleri ve köy muhtarları katıldı.
Vali Mustafa Tutulmaz, Ilısu Barajı ve HES'ten etkilenen Köy yolları kapsamında Valiliğimizin Viyadük talebinin detaylarıyla değerlendirileceğini belirterek, tüm katılımcıların görüş ve önerilerinin alınarak, buna göre bir yol haritasının belirleneceğini ifade etti.
Ilısu Projesi DSİ 16. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ise, Ilusu Barajı ve Hidro Elektrik Santrali Projesinin yüzde 90 oranında tamamlandığını belirterek, 2017 yılı sonunda üretime geçmeyi hedeflediklerini belitti. Eker, Baraj havzasından etkilenen Siirt, Batman, Mardin ve Şırnak illerini kapsayan yerleşim yerlerine, 237 km yeni yol yapımı için 2017 yılının şubat ayında ihale edileceğini söyledi.
Toplantıda, 16 Bölge Müdürlüğü yetkililer, tarafından sunum yapıldı. Ilısu Barajı havzasından etkilenen, Siirt Merkeze bağlı Meşelidere, Eğlence, Bağlıca, Yokuşbağlar köyleri, Eruh Bağgöze vadisinde yer alan köyler ile Kurtalan ilçesine bağlı köylerin, Siirt il merkezine bağlayacak yeni yol güzergahları görüşüldü.
(MND-MP-Y)

29.12.2016 10:57:22 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Siirt haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Siirt Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER